چاپ بوم چاپ کنواس

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | چهارشنبه 23 اسفند 1396 در ساعت 19 : 30 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

 

|چاپ بوم||چاپ کنواس|

 

چاپ کنواس (چاپ بوم) چیست ؟ دلیل محبوبیت کنواس چیست؟ بوم معادل فارسی کلمه کنواس  (canvas) است. هرنوع پارچه ای که برای نقاشی استفاده می شود بوم یا کنواس نامیده می شود. اجزاء بوم پارچه ای است که روی چهار چوب کشیده می شود و از چهار طرف چسب یا منگنه می خورد و روی چهار چوب فیکس می گردد.

کنواس-طبیعی--کنواس-مصنوعی-چاپفریم-بوم-و-پارچه-بوم-چاپ

بوم و کنواس در اندازه های مختلف با ضخامت های چهارچوب متفاوت تولید می شود. انواع مختلف پارچه برای بوم و کنواس  استفاده می گردد. پارچه کتانی ، پارچه کرباس ، پارچه آبرنگ ، بوم با الیاف مصنوعی از انواع بوم (کنواس) هستند. ارزانترین نوع پارچه ، کرباس است که بیشترین استفاده را دارد و در ضخامت های مختلف در بازار موجود است. پارچه کتانی بدلیل بافت فشرده بهتر از کرباس است. در صد خرابی کتان کمتر است و کمتر کش می آید. بوم آبرنگ مختص نقاشی آبرنگ است و به عبارتی رنگ دیر تر روی آن خشک می شود. استفاده از بوم با الیاف مصنوعی نیز کاربرد های فراوانی یافته است.استفاده از الیاف مصنوعی  طول عمر نقاشی و تابلو را بالا میبرد ولی هنرمندان این رشته معتقدند این نوع بوم آزمایش زمان ماندگاری خود را پس نداده است.

 نصب-چاپ-بوم-کنواس-روی-چوبپشت-فریم-چاپ-کنواس

 

 مطمئنا شرکت های زیادی هستند که عکس های شما را روی کنواس و بوم چاپ می کنند. ولی ما کیفیت چاپ و نوع کنواس و ماندگاری رنگ را تضمین می کنیم. چاپ ما در برابر نور و رطوبتمقاومت بالاتری دارد. جهت نظافت سطح چاپ را با پارچه نم دار تمیز نمایید خیالتان راحت هیچ اتفاقی برای چاپ نمی افتد. کنواس و بوم مصرفی در چاپ ما 420 گرم بوده و با دستگاه اکو سالونت و  تکنولوژی هدهای اپسون چاپ میگردد. چاپ کنواس نصب شده روی دیوار همانند یک اثر هنری رنگ و روغن در نمایشگاه ها جلوه دارد.

 چاپ-کنواس-چاپ-بوم-نصب-چاپ-کنواس-روی-دیوار

یکی از مهمترین بخش چاپ کنواس ، بخش نصب آن روی فریم یا چهارچوب است. ما این کار را با دقت و ظرافت هر چه تمام تر انجام می دهیم. اطمینان داشته باشید گوشه های کار خیلی تمییز نصب خواهد شد. هنگامی که تابلو بوم را در دفتر یا منزل تان نصب نمایید همه شگفت زده خواهند شد.

تصاویر ارسالی شما قبل از چاپ از نظر کیفیت ، وضوح تصویر و رزولوشن چک می شود تا مشکلی ذر چاپ بوجود نیاید. وضوح و کیفیت مناسب برای اندازه دلخواه شما بررسی می شود. ممکن است تصویر ارسالی برای بفرض یک تابلو 100*70 مناسب نباشد ولی همان تصویر در ابعاد 50*35 چاپ خوبی بدهد. فایل ارسالی باید به یکی از فرمتهای BMP , TIFF, png و یا Jpeg باشد. رزولوشن برای چاپ بوم 100 DPI کفایت می کند. درصورتیکه کیفیت و وضوح تصویر مناسب باشد اگر رزولوشن را روی 1000 هم بگذارید فرقی نخواهد کرد فقط فایل را حجیم کرده اید. سفارش تابلو یکه تکه و یا پازلی و چند تکه  قابل اجرا است.

چاپ تابلو-کنواس-بوم-دو-تکهچاپ-و-نصب-بوم 

 

 

 

 

ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :