چگونه دستگاه چاپ بخریم

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | چهارشنبه 7 تير 1396 در ساعت 12 : 41 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

نکات زیادی در خرید یک دستگاه چاپ وجود دارد که باید به آن ها توجه داشته باشید ، سرعت چاپ ، جنس بدنه ، شاسی و عوامل دیگری که هنگام خرید باید به آن ها توجه داشت. شرکت پرنیان استند نکات مهم در رابطه با خرید دستگاه چاپ ارائه می دهد.

هد دستگاه چاپ

مهم ترین بخش دستگاه چاپ هد آن می باشد که خروجی چاپ های انجام شده توسط هد صورت بگیرد.

انواع هد ها در دستگاه های چاپ :

1)     هد زار  2)  هد اسپکترا  3)  هد سیکو  4)  هد اپسون

هد دستگاه های فلکسی و بنر انواع مختلفی دارد توجه داشته باشید که هد دستگاه فلکسی و بنر از نازل های مختلفی تشکیل شده است که بسیار حساس هستند . در این نازل ها مرکب های جوهر خارج می شوند و چاپ صورت می گیرد. نازل ها در انواع سایز : 3.5 ، 14 ، 20 ، 42 ، 82 پیکولیتر تقسیم می شود.

هد های 3.5 پیکولیتری برای چاپگر های خانگی به کار گرفته می شود.

برای کارهای چاپی که از فواصل دور قابل مشاهده هستند از نازل های درشت استفاده می شوند و برای چاپ بنر های لارج فورمت بسیار مناسب اند.

نازل ها در سرعت چاپ نیز نقش مهمی دارند هرچه تعداد نازل های موجود بر روی در دستگاه بیشتر باشد سرعت چاپ نیز بیشتر خواهد شد.  

ریپ دستگاه چاپ

ریپ دستگاه در کیفت چاپ تاثیر زیادی دارد هرچه ریپ دستگاه چاپ قوی تر و قدرتمند تر باشد باعث می شود خروجی چاپ کیفیت بیشتری داشته باشد . ریپ قدرتمند باید پروفایل و گزینه های بیشتر نسبت به ریپ های معمولی در چاپ داشته باشد.

پروفایل توسط سازندگان ریپ ساخته می شود ، جوهر ها و مرکبی که شما در چاپ استفاده می کنید باید متناسب با پروفایل باشد. اگر قسد خرید مرکب دیگری دارید باید پروفایل مخصوص آن جوهر نیز خریداری کنید.

بدنه دستگاه چاپ

بدنه دستگاه چاپ ربطی به چاپ و کیفیت چاپ ندارد اما در هنگام خرید باید به آن توجه داشت. قطعات و شاسی دستگاه چاپ بر روی بدنه سوار است جنس و استقامت بدنه باید به گونه ای باشد که در حین چاپ دستگاه دچار لرزش نشود.

شاسی دستگاه چاپ

وزن شاسی های دستگاه چاپ هر چه سنگین تر باشد ثبات بیشتری دارند ، در واقع دستگاه هایی که وزن بیش از 700 کیلوگرم دارند از ثبات بالایی برخوردار اند و دستگاه هایی که زیر 700 کیلو گرم وزن دارند ثبات آن بستگی به اندازه و شکل دارد. معمولا دستگاه هایی که زیر 700 کیلوگرم وزن دارند به گونه ای ساخته می شود که ثبات آن در حین چاپ حفظ شود.

گارانتی دستگاه چاپ

گارانتی دستگاه و خدمات آن از مهم ترین نکات است در هنگام خرید به خدمات و گارانتی موجود بر دستگاه و نصب آن توجه فرمایید.

ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :