چاپ

10 / 10
از 1 کاربر

معنی و مفهوم چاپ یعنی جابجایی عکس ، متن ، حروف بر روی یک سطح است . این جمله تعریفی از چاپ بود ، اما معنی چاپ برگرفته از کلمه چاو می باشد که به معنای فشردن سطحی بر روی یک سطح دیگر است ، در لغات نیز کلمه چاپ به معنای مهر نمودن می باشد.

انواع چاپ

چاپ و عملیات چاپ قسمت های مختلفی دارد و هرکدام یک سری مراحل را طی می کنند تا به خروجی کار برسند ، شرکت پرنیان استند مهم ترین مراحل و عملیات چاپ را برای شما مطح می کند.

چاپ افست :

روش کار چاپ افست ، سطحی که قرار است محتوا بر روی آن چاپ شود توسط یک سطح لاستیکی بر روی سطح پرس می شود در چاپ افست سرعت چاپ بسیار بالا بوده و میله استوانه ای شکل که سطح لاستیکی بر روی آن قرار دارد به سرعت بروی سطح چاپ می شود ، از این دستگاه در انتشارات و کارهای تبلیغاتی استفاده می کنند.

چاپ فلکسو :

چاپ فلکسو یک نوع چاپ برجسته می باشد که به صورت مستقیم عملیات چاپ صورت می گیرد، سرعت چاپ فلکسو نیز مانند چاپ افست بالا است از مزایای چاپ فلکسو میتوان کم هزینه بودن و سرعت بالای آن نام برد ،همچنین از دستگاه چاپ فلکسو برای دستبه بندی نمودن نیز به کار می رود.

چاپ هیلوگراور :

نوع چاپ چاپ هیلوگراور نیز مانند دستگاه چاپ افست می باشد، چاپ در این دستگاه به صورت رول می باشد و هزینه چاپ پایین است، تعداد چاپ در دستگاه چاپ هیلوگراور در تیراژه های بالا مناسب است همچنین چاپ هیلوگراور برای دسته بندی نمودن نیز به کار می رود.

چاپ سیلیک اسکرین :

این دستگاه نسبت به سایر دستگاه های چاپ پرکاربرد تر است زیرا تنوع رنگ جوهر و مرکب در چاپ سیلیک اسکرین بالا است و به شما امکان چاپ های مختلف را میدهد.

چاپ لتر پرس :

چاپ لتر پرس یک نوع چاپ برجسته می باشد که برای چاپ در تیراژه های پایین مناسب است.

چاپ دیجیتال :

چاپ دیجیتال دستخوش تحول بزرگی بوده است و جدیدترین نوع چاپگر می باشد ، از چاپ دیجیتال برای چاپ تبلیغات و کار های اداری مناسب است ، در دستگاه چاپ دیجیتال ، چاپ در تیراژه های پایین صورت میگیرد.

چاپ دیجیتال به دلیل سرعت چاپ بالا لقب چاپ فوری نیز گرفته است

ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :